Εργασίες ? Καλές πρακτικές εκπαιδευτικών

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και οι Σχολικοί Σύμβουλοι Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Θεσσαλονίκης διοργάνωσαν για δεύτερη χρονιά το 2011 τριημερίδα με θέμα: "Βελτιώνοντας την εκπαίδευση: διδακτικές, εκπαιδευτικές παρεμβάσεις και πρωτοβουλίες των εκπαιδευτικών".

Στόχοι της διημερίδας ήταν να:

1. αναδειχθούν καινοτομίες, καλές πρακτικές ή εναλλακτικές διδακτικές προτάσεις των εκπαιδευτικών,
  2.  ενθαρρυνθούν οι εκπαιδευτικοί να αναπτύξουν πρωτοβουλίες και να εντάξουν την καινοτομία στη διδακτική τους πράξη.

Από το 28ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης συμμετείχε με εισήγηση εκπαιδευτικός του σχολείου μας με θέμα: "Χρησιμοποιώντας τα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης για την οργάνωση ομαδικών μαθητικών εργασιών (projects).