Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας γνωστοποιούμε ότι  δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ. 114342/Δ2/12-10-2023 Υ.Α. (ΦΕΚ Β΄ 5999/16-10-2023 - Διόρθωση Σφάλματος ΦΕΚ Β’ 6056/19-10- 2023) με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2023-2024». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2023-2024 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών/τριών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα:

Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία (3Ω), Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία (2Ω), Μαθηματικά (3Ω), Φυσική (1Ω), Χημεία (1) και Αγγλικά (2Ω).

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την έναρξη του προγράμματος και με βάση τις διατάξεις της σχετικής Υ.Α., μπορείτε οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας να μας αποστείλετε συμπληρωμένες τις σχετικές αιτήσεις

ή συμπληρωμένο το έντυπο που θα δοθεί σε όσους μαθητές το ζητήσουν

μέχρι  την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2023.

Κριτήριο για την επιλογή-συμμετοχή των μαθητών/τριών στην Ενισχυτική Διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή τους στο αντίστοιχο μάθημα.

Τα μαθήματα θα γίνονται απογευματινές ώρες σε σχολείο της περιοχής που θα ορισθεί ως κέντρο αντισταθμιστικής εκπαίδευσης.

Για να κατεβάσετε την αίτηση πιέστε εδώ

Τριανταφυλλίδης Αθανάσιος