Βίντεο με οδηγίες προς μαθητές και γονείς για την σύνδεση στην πλατφόρμα eclass (η-Τάξη) του σχολείου και την εγγραφή σε μαθήματα.

Βίντεο 1     Για την περίπτωση ανοικτού '   η   ανοικτού με εγγραφή μαθήματος
Βίντεο 2     Για την περίπτωση κλειστού μαθήματος  (Υποβολή αίτησης συμμετοχής)

ΠΡΟΣΟΧΗ: οι μαθητές μετα την εγγραφή τους στο Παν Σχολ. Δίκτυο πρέπει ωποσδήποτε να συνδεθούν στο eclass (η-Τάξη) με το λογαριαμό που δημιούργησαν και να εγγραφούν στα μαθήματα τους.

Κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε στο η-Τάξη τώρα και ακολουθείστε τις παρακάτω οδηγίες.

Δώστε το ονομα χρήστη και τον κωδικό του  Π.Σ.Δ.  που αποκτήσατε και μπείτε στο η-τάξη

πατείστε  Εγγραφή στα  Μαθήματα.  Θα εμφανιστούν τα μαθήματα σε μια λίστα  με 4  στήλες.

1) Εγγραφή    2) Μάθημα (Κωδικός)    3)  Εκπαιδευτικός    4)  Τύπος (δηλ. ανοικτό, ανοικτό με εγγραφή, κλειστό )

Στην  1η  στήλη  τσεκάρετε τα μαθήματα στα οποία θέλετε να εγγραφείτε και μετά πατάτε πάνω στο μάθημα στο οποίο θέλετε να εισέλθετε.

Μέσα στο μάθημα στο μενού  αριστερά υπάρχουν  διάφορες επιλογές (Ενεργά  και  Ανενεργά  εργαλεία κλπ).

Πηγαίνετε π.χ.  στα  Έγγραφα, ανακοινώσεις,  Συνδέσεις  Διαδικτύου  και μελετήστε το υλικό του μαθήματος

Τριανταφυλλίδης Αθανάσιος