28ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης - Αρχική Σελίδα

Προτρέπουμε τους μαθητές μας να εγγραφούν στην πλατφόρμα του πανελληνίου σχολικού δικτύου ώστε να αποκτήσουν πρόσβαση στο υλικό και στις δυνατότητες που τους παρέχει.

Οι μαθητές θα μπορούν με την  εγγραφή τους να συμμετέχουν στις ψηφιακές τάξεις του ΠΣΔ (π.χ. e-class, e-me).

Οδηγίες εγγραφής:

1. Ο μαθητής  επισκέπτεται τη σελίδα https://register.sch.gr/students/

2. Ο μαθητής καταχωρεί στη φόρμα εγγραφής τα στοιχεία του, όπως αυτά αναγράφονται στον έλεγχο προόδου τετραμήνου που διαθέτει.

Ενημερωθείτε για την e-me, τη νέα διαδικτυακή Ψηφιακή Εκπαιδευτική Πλατφόρμα που διατίθεται από το Υπουργείο Παιδείας & Θρησκευμάτων σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριες και τους/τις εκπαιδευτικούς. Παρέχει έναν ασφαλή «χώρο» για συνεργασία και επικοινωνία μαθητών/τριών, εκπαιδευτικών και σχολείων καθώς και ψηφιακά «εργαλεία» για την υποστήριξη της διδασκαλίας και της μάθησης.

Πέμπτη 19-03-2020.

Τριανταφυλλίδης Αθανάσιος