Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανταποκρινόμενο στις εξελίξεις και στην αναστολή λειτουργίας των εκπαιδευτικών δομών για την ανάσχεση της μετάδοσης του κορωνοϊού, ενεργοποιεί ψηφιακά εργαλεία που θα επιτρέψουν την εξ αποστάσεως διδασκαλία και επικοινωνία μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών.

Διαβάστε το κείμενο.

Παρακαλούμε τους κηδεμόνες των μαθητών που δεν έχουν δηλώσει λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου να φροντίσουν αν μπορούν για τη δημιουργία ενός που θα τον δηλώσουν στο σχολείο ακόμη και με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στη διεύθυνση This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. O λογαριασμός είναι απαραίτητος  πέρα απο τη γενικότερη δυνατότητα ενημέρωσης τους και επικοινωνίας με το σχολείο και για τη συμμετοχή των μαθητών σε μελλοντική εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Τριανταφυλλίδης Αθανάσιος