Ο Συμβουλευτικός Σταθμός Νέων της Διεύθυνσής μας προτίθεται να λειτουργήσει τη δεύτερη Σχολή Γονέων για το τρέχον σχολικό έτος, η οποία θα ξεκινήσεις τις εργασίες της την Τρίτη 10Μαρτίου 2015, ώρες 17.00-19.00 στο χώρο του Συμβουλευτικού Σταθμού στην οδό Εγνατίας 132 (στάση Ιασονίδου). H συγκεκριμένη ενέργεια στοχεύει στην ενίσχυση και υποστήριξη των γονέων στη διαχείριση θεμάτων της εφηβείας των παιδιών τους.

Για το λόγο αυτό παρακαλούμε τους/τις Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων τους, προκειμένου να δηλώσουν συμμετοχή όσοι γονείς το επιθυμούν επικοινωνώντας με τον ΣΣΝ είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (δηλώνοντας ονοματεπώνυμο, τηλέφωνο επικοινωνίας, ηλικία και σχολείο του παιδιού τους) είτε τηλεφωνικά στο 2310-250590.