Για δεύτερη συνεχή χρονιά μαθητές και μαθήτριες του 28ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης θα εκπροσωπήσουν το σχολείο στο προσυνέδριο Ανατολικής Θεσσαλονίκης στα πλαίσια του 4ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής Κεντρικής Μακεδονίας με δύο συμμετοχές.

Μαθητής της Β'τάξης θα παρουσιάσει την εισήγησή του με θέμα"Χρήση εργαλείων για τη δημιουργία διαδικτυακού ραδιοφωνικού σταθμού". Ομάδα τεσσάρων μαθητριών της Γ'τάξης θα συμμετέχει με πόστερ και θέμα "Facebook και ρυθμίσεις απορρήτου - μια βιωματική προσέγγιση". Πολλά συγχαρητήρια στο μαθητή και μαθήτριες για τη δουλειά τους και καλή επιτυχία στις παρουσιάασεις τους.

Στο πρόγραμμα του προσυνεδρίου θα διαβάσετε για όλες τις ενδιαφέρουσες συμμετοχές μαθητών και μαθητριών.