Σήμερα 16 Μαρτίου 2012, ομάδα ερευνητών του Ινστιτούτου Τεχνικής Σεισμολογίας και Αντισεισμικών Κατασκευών της Θεσσαλονίκης ενημέρωσε τους μαθητές του σχολείου μας σχετικά με τους σεισμούς, τις κατασκευές και την αντισεισμική προστασία.

Οι Μαθητικές Κοινότητες, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ευχαριστούμε θερμά τους κ.κ. Νίκο Θεοδουλίδη, Δρ Σεισμολόγο, Δ/ντή Ερευνών ΟΑΣΠ-ΙΤΣΑΚ,  Τριαντάφυλλο Μακάριο, Δρ Πολιτικό Μηχανικό, Κύριο Ερευνητή ΟΑΣΠ-ΙΤΣΑΚ, Χρήστο Παπαιωάννου, Δρ Σεισμολόγο, Δ/ντή Ερευνών ΟΑΣΠ-ΙΤΣΑΚ, Μάνο Ροβίθη, Δρ Πολιτικό Μηχανικό, Ερευνητή ΟΑΣΠ-ΙΤΣΑΚ και Κώστα Μορφίδη, Δρ Πολιτικό Μηχανικό, Εντεταλμένο Ερευνητή ΟΑΣΠ-ΙΤΣΑΚ για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα για την ενημέρωση μας.